jrodan bell
in , , ,

Warriors’ın Gizli Silahı: Jordan Bell

Golden State Warriors’ın son hamlesi geleceğini değiştirebilir.

Yönetim Çalışıyor

2017 Draft’ında seçim hakkı bulunmayan Golden State Warriors, Chicago Bulls’a 3.5 milyon dolar ödeyerek 38. draft hakkını satın aldı. Seçtikleri isim ise önümüzdeki senelerde Warriors’a muhteşem katkılar verebilecek bir isim: belki de 2017 draft senesinin en iyi savunmacısı Jordan Bell.

2.05 boyundaki atletik uzun Warriors’ın genç bir uzunda aradığı bütün özelliklere sahip. Geçtiğimiz sezonu 10.9 sayı 8.8 ribaund 2.2 blok ortalamları ile tamamlayan Bell, Pac-12 Yılın Savunmacısı ödülünün de sahibi. Blok ortalamasından da anlayabileceğiniz gibi muhteşem bir zamanlaması var, hızlı hücumlarda etkili, pas yeteneğine ve oyun görüşüne sahip. Warriors’ın bu draftta seçim hakkı bulunmadığını bile düşünürsek, gayet iyi bir sonuç. Onu yakından tanımanıza yardımcı olacak kısa bir derleme ile başlayalım.

https://twitter.com/Pac12Network/status/874777668335443969

Aynı Draymond Green gibi poziyonuna göre kısa olsa da, takımda diğer oyuncuların yapmak istemediği işleri azimle ve hırsla yapan bir oyuncu. İstatistikler ile değil savaşarak oyunda var olmak isteyen bir karakteri var. Bu ikili pota altında tam bir kabus olabilir. Draft edildikten sonra ilk telefonun Draymond Green’den gelmesi bir rastlantı değil. Draymond onu “Şu anın tadını çıkar ve eğlen. Fakat sonra çalışmaya başlıyoruz. Burada tek amacımız yüzükler kazanmak.” sözleri ile kucakladı.

Bell’in 8 blok yaptığı maçtan görüntüler.

Peki bu kadar iyi bir oyuncuysa neden 38. sıraya kadar düştü diye soranları duyar gibiyim. Elbette ikinci turda seçtiğiniz bir oyuncu kusursuz olmayacak. Bell için en büyük sıkıntı hücumu. Saha içinden %66 isabet ile oynamasına rağmen bunların hepsi potanın dibinden gelen denemeler. Yani yakın zamanda şut tehdidi oluşturmasını beklemeyin. Warriors için ise zaten yeterince hücum yaratan oyuncu bulunuyor, bu nedenle pek bir sıkıntı yok.

Sonuç olarak oyuncuları zayıf yönleri için değil potansiyelleri için draft edersiniz. Bell’in potansiyeli ise gerçekten yüksek. Özellikle yanında Draymond Green gibi bir mentör bulunurken. Önümüzdeki sene Bell’in patlayıcı savunması ile başlayan bir çok Warriors hücumu izleyeceğimizi öngörüyorum. Warriors yönetimi geçen sene Patrick McCaw ile olduğu gibi başarı bir analiz ile çok iyi bir seçim daha yaptı.

Jordan Bell’in Warriors’a gittiğini öğrendiği an onun ne kadar istekli olduğun görmek için yeterli.

https://twitter.com/_KlayAllen/status/878264370211545088

Yazar: Renç Korzay

What do you think?