in , ,

Westbrook ve Harden’ı Thunder’a Getiren İsim

Geleceğin süper starlarını herkesten önce keşfeden kişi.

Herkesten Önce Earl Watson

Oklahoma City Thunder’da bir zamanlar Kevin Durant-Russell Westbrook-James Harden üçlüsü vardı. Şimdi dönüp bakınca ne kadar korkunç bir üçlü olduklarını görebiliyoruz. Üçlüden neredeyse iki tanesi triple double ortalamaları yakalamış durumda, diğeri ise NBA’in en verimli yıldızı. Bu yazımızda biraz daha geçmişe gidip Russell Westbrook ve James Harden’ı Thunder’a getiren beklenmedik ismin hikayesini anlatacağız.

Phoenix Suns koçu Earl Watson, Westbrook ve Harden isimlerini daha hiç bir NBA takımının toplantı odalarında tartışılmadan biliyordu. Earl Watson bu ikiliyi henüz lisedeyken gözüne kestirmiş. Westbrook ve Harden gibi UCLA öğrencisi olan Watson, en büyük nedeni olarak bu ortak noktalarının gösteriyor. “Los Angeles işi. Ben sadece şanslıydım. James ve Russell’ı onlar henüz lisedeyken izliyordum. İkisinin de çok özel oyuncular olduklarını gördüm. James her zaman normal bir liseli öğrencisinden çok daha olgun basketbol oynuyordu.”

james harden
James Harden

Thunder GM’i Sam Presti’ye Watson ilk tüyoyu, henüz geçtiğimiz hafta kendi takımı Suns’a karşı 26 sayı 22 asist 11 ribaundluk bir patlama yapan Westbrook hakkında vermiş “Presti’yle oturduk ve ona Russell Westbrook isimli çocuktan bahsettim. O zamanlar Russell hakkında kimse konuşmuyordu. Herkes Derrick Rose, Jerryd Bayless ve OJ Mayo‘yu seviyordu. Presti’ye ‘Hayır, bu Russ denilen çocuk bunlardan çok farklı. Şu an çok ham ama inanılmaz bir hırsla oynuyor. Parkede bir canavar gibi’.”

Bunun üzerine Presti “Peki hangi pozisyonda oynuyor?” sorusunu sormuş. Watson’ın cevabı ise müthiş: “Hiç bir fikrim yok. O heryerde.”

Bunun üzerine 2008 yılının ilk turunda, o zamanların Seattle Supersonics‘i, 4. sıradan Russell Westbrook’u seçti. İşler şimdi ilginçleşiyor.

Russell Westbrook
Draft günü Russell Westbrook

“Bunun üzerine sonraki sene Sam Presti beni çağırdı. Bütün gözlemcilerle beraber oturduk ve herkesin önünde bana ‘Bu sene kimi beğeniyorsun?’ diye sordu. Bende ona ‘James Harden adında bir çocuk var’ dedim. Bana ‘Sen zaten Los Angeles’dan gelen herkesi beğeniyorsun’ dediler. Bende onlara ‘Ben gördüğüm kadarını söylüyorum’ dedim.”

Bunun üzerine Harden ilk turun üçüncü seçimi olarak takıma alındı. Earl Watson yüz milyonlarca dolay değerinde, NBA’in en özel oyucunlarından ikisini resmen Thunder’a hediye etmiş. Bu olaylardan sonra Watson’ın Sam Presti’ye bir çift lafı olmuş: “Artık fikrimi belirtmem istiyorsan, beni işe alman lazım.”

Yazar: Renç Korzay

ClutchPoints (http://clutchpoints.com/earl-watson-saw-potential-in-james-harden-russell-westbrook-before-most-nba-franchises-had-eyes-on-them/)
Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

draft

Tarihin En İyi 10 Draft Edilmemiş Oyuncusu

Saf Bir Oyun Kurucu: Rajon Rondo