westbrook
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK!

Westbrook Yolcu mu?

Oklahoma City Thunder’ın süper starı Russell Westbrook üzerine.

Herkese Karşı Westbrook

Beklenmedik bir şekilde konferans çeyrek finallerinde Utah Jazz‘a, elenen Oklahoma City Thunder’da sular bir türlü durulmuyor. Bildiğimiz üzere önceki haftalarda Paul George ve Carmelo Anthony‘ninin takımdaki geleceği sorgulanmaya başlamıştı. PG ve Melo sene başında takıma büyük bir başarı elde etmek için büyük umutlarla katılmıştı. Fakat sonu ise beklentinin yanından bile geçemeyecek kadar kötü sonuçlandı.

Kağıt üzerinde bu kadar iyi olan bir takım sahada nasıl böyle bir performans gösterebilir, sorunun merkezinde kim var? Bu Big3 birbiri ile uyum sağlayamadı mı? Bunların hepsi biz NBA takipçileri, NBA menajerleri ve Thunder yönetiminin aklında cevabını bir türlü bulamadığı sorular. İşte bu yüzden PG ve Melo’nun takımdaki geleceği sorgulanıyor çünkü sorunların ve ters giden bir şeylerin onlardan kaynaklanabileceği düşünülüyor. Fakat kimsenin şüphelenmediği bir isim var. Ya Russell Westbrook, yoksa sıkıntının merkezin o mu?

İşte NBA başkanları da tam burada devreye giriyor. Bazı NBA yöneticileri, hatta çoğunluğu Oklahoma City Thunder‘ın sıkıntısının asıl merkezinin Westbrook olduğunu düşünüyor ve Russ’un gelecek sezon başlamadan takaslanması gerektiğini düşünüyorlar. Şu anlık bir neden gösterilmiyor, tek söylem Westbrook’un takaslanması gerektiği yönünde. Bende bazı olguların ışığında Russ’un takaslanması gerektiğini düşünen kitlenin nedenleri hakkında tahmin yürütmeye çalıştım.

Bece asıl ve kabaca sorun, Westbrook’un topu elinde fazlasıyla istemesi üzerine. Evetö bildiğimiz gibi Russ topu çoğu zaman elinde isteyen bir oyuncu. Ve genellikle de hücumların sonunda topu potaya kendi göndermek ister. Fakat ben hem son hücumu bitirmek isteyişinin hemde topu elinde istemesini birazda olsa bile bu sene terbiye ettiğini düşünüyorum. Playofflarda gördüğümüz üzere hem Melo’ya hem PG’ye yeterince şut şansı tanıdı fakat son maç bir istisnaydı. Jazz ile oynanan son maçtaki PG’nin vasat şut performansı ve Melo’nun da kötü performansı yüzünden topların çoğunu kendi kullandı. Ama yine de top kullanma konusunda kendini biraz daha frenlemeli.

Şahsen ben başarısızlık da OKC yönetimininde büyük payı olduğunu düşünüyorum. Bu kadro Russ’un üzerine kurulmak istenen bir kadro ve siz Westbrook’un topu genelikle elinde istediğinin ve oyununun biraz bencilliğe kaçtığını biliyorsunuz. Fakat onun yanına Carmelo Anthony gibi tek işlevi skor üretmek olan bir oyuncu katılıyor. Bu kağıt üzerinde ne kadar iyi bir ikili gibi gözükse de yanlışlar sahada fark ediliyor. Bence Westbrook’un yanına Carmelo, Paul George gibi oyuncular yerine top elinde olmadan da oynayabilen (Avery Bradley, Klay Thompson, Robert Covington) oyuncular eklenmeliydi.

Kısacası benim fikrimce, Russel Westbrook yoluna Oklahoma City Thunder’da devem edecektir. Yani herhangi bir takas gerçekleşmeyecektir. Zaten duygusal anlamda da baktığımız da OKC seyircileri ve Westbrook arasında çok güçlü bir bağ var. Evinde kal Russ!

Yazar: Umut Aytekin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rodney hood

Sana Ne Oluyor Rodney Hood?

curry

Curry’den ‘Hamptons Beşi’ Açıklaması!