yetenek yarışması
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

2018 All-Star: Yetenek Yarışması

Uzunlar ve kısalar kapıştı.

Guardlara 1 Puan!

NBA All-Star hafta sonu etkinliklerinin en çok merak edilen gecesinde açılış yetenek yarışması ile başladı. Cuma ve Pazar akşamları oynanan All-Star ve Yükselen Yıldızlar maçları rekabet açısından istenilen keyfi veremediği için, hepimizin daha fazla ilgi gösterdiği Cumartesi Gecesi, Uzunlar ve Kısaların yeteneklerini sergilediği yarışma ile start aldı.

İlk olarak sahneye Joel Embiid ve Al Horford çıktı. Embiid pas istasyonunda takılınca Horford farkı açıp 3 sayı çizgisine erken geldi. Ancak sezon boyu %43 ile atan Boston yıldızı burada isabet bulamazken Embiid yetişti ve ilk atışında isabet bularak Horford’u eledi.

İkinci olarak sahneye Markkanenve Drummond çıktı. Açıklamaları ile İddialı olduğunu söyleyen Drummond pas kanalında hata yaptı ve bi tık geride kaldı. Üçlükte ilk atışta isabet bulan Marknanen rakibine fırsat vermezken kaçırmış olsa Drummond’un ilk atışı da çemberden geçmiş olacaktı. Ancak çaylak yıldız rakibini geride bıraktı ve üst tura çıktı.

Sahneye Brooklyn’li Dinwiddie ve Sacramento’dan Hield geldi. İki oyuncu da pasta takılırken Hield daha erken isabet buldu ve parkuru tamamlamak için Öne geçti. Üç sayı çizgisinde atışında isabet bulamayan Hield, ilk atışta isabet bulan Dinwiddie’ye elendi.

İlk turun son karşılaşması Murray ve Lou Williams arasında oldu. Lou Williams hızlı çıksa da pas kanalında bir türlü isabet bulamayınca Murray büyük fark açtı. Murray 3. Üçlük denemesinde isabet bulurken Williams daha oraya bile gelememişti ve üst tura çıkan Denver’lı Murray oldu.

Yine Uzunlar ilk olarak sahneye gelirken Embiid ve Markkanen karşılaştı. İki oyuncu da pas bölümünde ilk atışları kaçırdı. Marknanen daha önce atıp ilerlerken Embiid hızlı geçebilmek için pası doğru atmak yerine topları bitirmeyi tercih etti ve rakibinin peşine takıldı. İki oyuncu da hemen hemen eşit şekilde Parkur sonuna gelirken Marknanen ilk Üçlükte isabet buldu ve finale yükseldi.

Dinwiddie ve Murray arasındaki yarışma nefesleri keserken finale yükselen Dinwiddie oldu. Murray sona daha fazla yaklaşsa da Üçlükte ilk atışı isabet bulamazken günün bu konuda başarılı ismi Dinwiddie yine ilk atışında isabet bularak rakibini eledi. Hem Murray hemde Hield’i Üçlükte eleyen Dinwiddie, rakiplerine oranla daha kötü şut atıyor olmasına rağmen isabet bulması herkesi şaşırttı.

Finalde Markkanen ve Dinwiddie karşı karşıya geldi. Pas bölümünde isabet sağlayamayan Marknanen farklı şekilde geride kalırken Dinwiddie sonuca rahat gitti. İlk atışında üçlüğü atamasa da rakibi çok geride kalan Dinwiddie 2. Üçlükte isabet buldu ve yetenek yarışmasını kazanan isim oldu!

Yazar: Aykut Aksu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cedi osman

Shaqtin’ A Fool: 15. Bölüm

üçlük yarışması

2018 All-Star: Üçlük Yarışması