NBA'in EN Çılgını O: Manute Bol! - Görsel: Her Şey NBA
in ,

YOK ARTIK!YOK ARTIK! TERTEMİZTERTEMİZ BEĞENDİMBEĞENDİM YORUMSUZYORUMSUZ HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

Yıllar Sonra Ortaya Çıkan Gerçekler: Manute Bol!

Jayson Williams’ın Çılgın Açıklamaları

NBA’in Özgürlük Tanıdığı Adam: Manute Bol

NBA tarihinin en uzun oyuncularını düşününce akla ilk gelen isimlerden biri Manute Bol’dur. Manute Bol, 624 maçlık NBA kariyerinde 2 kez blok şampiyonu ve 1985-86 Sezonu’nda Yılın Savunma Beşi’ne seçildi. 12 sezonluk NBA kariyerinde 4 farklı takımda forma giymiştir. Bu 12 sezonun 4 sezonunu Philadelphia’da geçirdi. 4 sezonluk döneminin 2 senesinde, Jayson Williams ile takım arkadaşı oldu. Jayson Williams ile yaşadığı efsane anlardan bahsetmek isterdik, ancak bu makalede Jayson Williams’ın 2.31’lik bu dev adam hakkında yaptığı açıklamalardan bahsedeceğiz.

Bol’un Kilo Almak için Yaptığı Taktik

Eski takım arkadaşı Jayson Williams’ın belirttiğine göre Manute Bol, hiçbir maçında ayık kafayla çıkmadı. Williams’ın belirttiğine göre Bol, kilo almak için böyle bir yola başvurdu. Bol’un bu taktiği yüzünden Williams, onun hiçbir maçında ayık olmadığını belirtti.

“Her zaman Manute Bol’un içmesine izin verirlerdi; bu yüzden o da, kilo almak amacıyla, tüm gün Heineken içerdi. Dolayısıyla Manute Bol, hiçbir basketbol maçını ayık oynamadı. Kıyafetlerini en son giyen hep oydu. Duştan sonra ne mi yapardı? Çoraplarını giyerdi ve başka bir şey yapmazdı. Onları giydikten sonra başka bir şey yapmazdı. Çırılçıplak Heineken biralarını içerek etrafta gezinirdi.”

Nüfus Kağıdı Kaybolan Manute Bol

Kayıtlarda 13 Ekim 1962 doğumlu olan The Dinka Dunker’ın, sanıldığından daha yaşlı olduğu iddia edildi. Bu keskin iddia, yine Jayson Williams tarafından ortaya koyuldu. Jayson Williams’ın sansasyon yaratan açıklaması, akıllarda soru işareti bıraktı. Williams’ın açıklaması şu şekilde:

“35 yaşında olduğunu söylerdi. Bir gün bench’te otururken, kafasındaki yaraları ve kırışıklıkları gördüm ve ona sordum, ‘Manute, kafandaki o yara izleri ne?’ o da şöyle yanıtladı, ‘Pekala, beyaz bi’ adam ormanda kimliğimi kaybetti. Bu yüzden her 5 yılda bir, kafama bir taşla çizgi çektim.’ ben  de ‘Pekala.’ dedim. Bir sonraki maçta kafasına baktım ve şöyle oldum ‘H***tir, Manute Bol 55 yaşında!’”

Bakış açımıza büyük bir renk katan açıklamalar yapıldı. O, “En Uzun NBA Oyuncuları” listesinde ilk sıralardan yerini aldı. Şunu belirtebiliriz ki bu açıklamalar, onun ünlülüğüne yeni bir sebep kattı. Jayson Williams da olmasaydı bunları öğrenebilecek miydik? Williams‘ın yaptığı bu açıklamaların gerçeklik payı ne? Şimdilerde ligde oynayan oğlu Bol Bol da böyle bir şey yapar mı? NBA’in yerinde olsaydınız bu duruma el atar mıydınız? Söz sizde.

What do you think?